White Widow – legenda wśród szczepów marihuany.

White Window, jest popularną i lubianą odmianą marihuany, która została stworzona, dzięki połączeniu dwóch odmian roślin: brazylijskiej Cannabis indica i indyjskiej Cannabis sativa. W związku z czym White Window, uznaje się za hybrydę zrównoważoną. Za jej wyłonienie, odpowiedzialny jest Shantibaba, który w trakcie swojej pracy w Greenhouse Seed Company (holenderski bank nasion), zajął się połączeniem obydwu gatunków marihuany. Shantibaba, to pseudonim, przybrany przez australijskiego hodowcę, Scotta Blakeya, który modyfikując geny roślin, stworzył również odmiany Super Silver Haze, White Rhino, Critical Mass i El Nino. Gdy mowa o nasionach marihuany, trzeba oczywiście pamiętać o tym, że prawo zabrania ich hodowli w domu, ponieważ w Polsce jest to nielegalne.

PODSTAWOWA WIEDZA NA TEMAT WHITE WIDOW


Odmiana White Widow (dostępna na Nasiona Marihuany), to w zasadzie już legenda. Stało się tak, ze względu na cenione przez użytkowników właściwości hybrydy, która wygrywała we wszelkich możliwych konkursach i turniejach, zajmując w nich często, pierwsze miejsca. Shantibaba, uzyskał ją w 1994 roku. Ciężko mówić o nasionach, nie wspominając o uprawie. Najbardziej znane w Polsce rodzaje White Widow, to:

Automatyczna biała wdowa,
Czarna wdowa,
G13 wdowa,
Jack wdowa,
Biała wdowa,
Lek na wdowy,
Wczesna wdowa oraz wiele innych.

Magazyn “Popular Science”, uznał marihuanę White Widow, za jeden z najpopularniejszych szczepów na świecie. 
POŁĄCZENIE DWÓCH GATUNKÓW.
Jak wcześniej wspomniałam, White Widow powstała dzięki połączeniu Cannabis indica z sativą. Pierwsza z nich, jest rośliną jednoroczną z rodziny Cannabaceae. Jest wykorzystywana w wielu gałęziach produkcji, m.in. hoduje się ją, by pozyskać włókna na tkaniny. Gatunek ten, jest znany z tego, że wytwarza duże ilości tetrahydrokannabinolu. Natomiast Cannabis sativa, pochodzi z Azji Wschodniej, ale obecnie uprawia się ją, praktycznie na całym świecie. Jeśli zdecydujecie się państwo, na zakup któregoś z wymienionych w artykule, trzech gatunków marihuany, dobrze jest byście pamiętali, że topów roślin, nie można nabyć w sklepie.