Niezbędnik młodej mamy, czyli o laktatorach słów kilka

Przygotowując się do porodu trzeba pamiętać o zakupie doprawdy wielu rzeczy. Na liście „must have” bardzo często pojawia się również laktator. Jeśli przyszła mama jest przekonana o chęci karmienia piersią, laktator rzeczywiście może okazać się gadżetem niezbędnym. Najbardziej polecane laktatory nie są jednak takie tanie, więc pytanie czy warto inwestować w sprzęt, który być może nie będzie używany?

Laktatory – kupować czy też nie?

Kobiety, które nigdy nie miały większych problemów z karmieniem piersią powiedzą zapewne, że zakup laktatora to zbędny wydatek. Aktualnie jednak coraz więcej kobiet ma wykonywane cięcie cesarskie, po którym istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z prawidłowym pobudzeniem laktacji. W takich sytuacjach laktator może uratować całe karmienie piersią, ponieważ to właśnie on najsprawniej może pobudzić laktację. Na tej stronie można dowiedzieć się więcej na ten temat.

Laktatory elektryczne

Po co w ogóle kupować laktator?

Trzeba zaznaczyć, że laktatory elektryczne przydadzą się również mamom, które nie mają większych problemów z karmieniem piersią. Przychodzi taki moment, że młoda mama pragnie wyjść z domu bądź musi to z różnych powodów zrobić. Laktator w tej sytuacji jest urządzeniem niezbędnym. Mleko można odciągnąć wcześniej i schłodzić je w lodówce lub nawet zamrozić i odłożyć na czarną godzinę bądź inną awaryjną sytuację. Warto być przygotowanym na wszystko. W życiu wynika wiele nagłych sytuacji. Zdarza się, że młoda mama musi nagle udać się do szpitala lub pilnie wyjechać. Karmiąc piersią dobrze jest się przygotować na takie awarie i zadbać o niewielkie zapasy odciągniętego mleka. Laktatory elektryczne są niesamowicie proste w użyciu – wystarczy tak naprawdę przyłożyć przyssawkę do piersi, by rozpocząć proces odciągania pokarmu. To ogromna wygoda, która może uchronić przed zbędnym stresem. Zdecydowana większość kobiet karmiących piersi twierdzi, że laktator nieraz uratował je w kryzysowej sytuacji.