Jakie korzyści daje stosowanie butelek jednorazowych do kamienia?

Butelki jednorazowe do karmienia do wygodny sposób na podawanie dziecku mleka matki. Tego typu produkty są gotowe do użycia bezpośrednio po wyjęciu z opakowania i nie wymagają uprzedniej sterylizacji. Nie nadają się one jednak do ponownego użycia i muszą zostać zutylizowane.

W jakich sytuacjach konieczne jest karmienie dziecka butelką?

Najkorzystniejsze jest karminie dziecka piersią. Są jednak sytuacje, w których nie jest to możliwe. W tym przypadku dziecko ma choćby problem z odpowiednim chwyceniem piersi lub prawidłowym odruchem ssania. Ponadto karminie butelką jest konieczne podczas chwilowej nieobecności matki. Przed wyjściem odciąga ona pokarm za pomocą laktatora i pozostawia porcję mleka w lodówce. Mleko kobiece przed podaniem dziecku musi zostać podgrzane do odpowiedniej temperatury. Nie zaleca się w tym wypadku stosowania kuchenki mikrofalowej, lecz specjalnego podgrzewacza. \więcej można znaleźć na MilkLab.pl.

jednorazowe butelki do karmienia

Na jakie butelki warto się zdecydować?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne produkty. Na szczególną uwagę zasługują jednak butelki jednorazowe do karmienia. Są one bowiem gotowe do użycia bezpośrednio po wyjęciu z opakowania i nie wymagają żadnej uprzedniej dezynfekcji. Ponadto można w nich z powodzeniem przechowywać mleko oraz po połączeniu ze smoczkiem podawać za ich pomocą pokarm dziecku. Tego typu butelki dostępne są w kilku rozmiarach, co umożliwia dobranie odpowiedniego produktu do poziomu laktacji. Godne polecenia butelki mają również nadrukowaną podziałkę, która umożliwia pomiar objętości odciąganego oraz podawanego maluchowi pokarmu. Tego typu produkty stosowane są na przykład w bankach mleka, gdzie z powodzeniem mogą być poddawane procesowi pasteryzacji. Podczas ich wyboru należy jednak zawsze zwracać uwagę na ich skład i wybierać produkty pozbawione BPA i dopuszczone do kontaktu z żywnością.