Jak przetrwać początki karmienia piersią?

Początki macierzyństwa bywają trudne. Wiele skrajnych emocji potrafi się w tym czasie przewijać przez kobiecą głowę. Nie da się ukryć, że pierwsze spotkanie z maluszkiem budzi endorfiny, które po czasie mogą mieszać się z lękiem czy nawet przerażeniem. Młodą mamę czeka wiele wyzwań. Jednym z nich jest karmienie dziecka piersią.

Jak przygotować się do karmienia piersią?

Nie ma wątpliwości, że są w życiu sytuacje, na które niezbyt da się przygotować. Karmienie piersią jest właśnie taką z sytuacji. Niezaprzeczalnie początki przygody z karmieniem, rzadko kiedy wyglądają jak w reklamach, kiedy to słodki bobas patrzy z uśmiechem w oczy i połyka pokarm. Na początku trzeba pobudzić produkcję pokarmu – niekiedy dziecko robi to samodzielnie, niekiedy trzeba korzystać z laktatora lub herbatek wspomagających ten proces. Warto już do szpitala zabrać ze sobą wkładki laktacyjne, które przed ustabilizowaniem się laktacji z pewnością będą zużywać się w sporych ilościach. Więcej o wkładkach laktacyjnych można przeczytać na MilkLab.pl.

Wkładki laktacyjne dla mam

Jakie wkładki laktacyjne kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele marek wkładek laktacyjnych. Są one jednak dość podobne w swojej formie. Okrągłe poduszeczki, wykonane z chłonnego materiału, mogą mieć po drugiej stronie pasek do przyklejenia do biustonosza, bądź też nie. Jeśli korzysta się ze stanika do karmienia, do którego można włożyć wkładkę laktacyjną, z powodzeniem można postawić na te bez kleju. Należy pamiętać o wysokiej higienie i wymieniać wkładki regularnie a przed podaniem dziecku piersi, przemyć sutek przegotowaną wodą.