Espumisan dawkowanie przed USG. Jakie jest właściwe?

Właściwe przygotowanie się do badania USG jamy brzusznej jest bardzo istotne i może zaważyć na jakości samego badania. Problemem przy badaniu USG jamy brzusznej są często gazy jelitowe, przez które lekarz nie może ocenić wielu narządów, bowiem po prostu są przez gazy przesłonięte. Jak się ich pozbyć? To nie jest trudne.

Przygotowanie do badania USG jamy brzusznej

Przygotowania to tego badania należy zacząć kilka dni wcześniej, ograniczając spożywanie ciężkostrawnych pokarmów i picie napojów gazowanych. 3 dni przed badaniem należy zacząć zażywać Espumisan w odpowiednich dawkach, który pomoże pozbyć się gazów jelitowych. Espumisan dawkowanie przed USG powinno być dość spore. Wskazane są 2 tabletki zażywane 3 razy dziennie, 2 tabletki trzeba też zażyć w dniu badania, najlepiej rano.

Espumisan pomoże, ważne są jednak i inne rzeczy

Espumisan dawkowanie przed USG może być jak najlepsze, ale ważne też jest odpowiednie zachowanie się przed badaniem. Wieczorem, przed dniem badania wskazane jest tylko lekka, wczesna kolacja. W dzień badania trzeba pozostać na czczo. Jeśli badanie jest późnym popołudniem, co zdarza się w prywatnych gabinetach, lekkie śniadanie wcześnie rano jest akceptowalne. Osoby palące papierosy, w tym dniu nie powinny palić. Wskazane też jest powstrzymanie się od picia kawy i mocnej herbaty. Takie przygotowanie do badania gwarantuje właściwie, że przebiegnie ono prawidłowo, a lekarz będzie mógł zbadać wszystko, co powinien zbadać w obrębie jamy brzusznej.