Dlaczego warto wybrać przychodnię rodzinną?

W ostatnim czasie można znaleźć bardzo wielu różnorodnych pediatrów. Coraz częściej zdarza się jednak, że wielu rodziców nie decyduje się na przystąpienie do przychodni rodzinnej, która jest bezpośrednio przy miejscu zamieszkania, a jedynie chce wybrać swojego lekarza rodzinnego. Czy rzeczywiście rodzice mają do tego prawo?

Dużo różnorodnych pediatrów

POZ Białystok

Należy pamiętać, że każdy ma pełne prawo do wyboru własnej przychodni rodzinnej. Tym samym nie trzeba przystępować do przychodni, która jest w najbliżej miejsca zamieszkania. W tym przypadku istnieje pewna dowolność, a jeżeli lekarze lub też personel pracujący w danej przychodni nie odpowiadają pacjentom, można się przenieść. Jednak w tym przypadku należy liczyć się z faktem, że taka przychodnia może być zlokalizowana nieco dalej i należy do niej dalej również dojeżdżać.

Bardzo ważne jest aby także pamiętać o tym, że wspomniana przychodnia rodzinna Białystok nie może być również zmieniana co chwilę. Oznacza to, iż dokonując zmiany przykładowo w danym roku kalendarzowym takiej przychodni rodzinnej w Białymstoku, kolejną zmianę można wykonać dopiero po około pół roku. Tego typu zmiany są bardzo korzystne w szczególności w sytuacji, gdy przykładowo rodzice przeprowadzają się w inny rejon miasta z małym dzieckiem, jednak niedaleko poprzedniego miejsca zamieszkania był naprawdę dobry pediatra. Nie warto zmieniać od razu dziecku lekarza, jeżeli poprzedni nam odpowiadał i przykładowo można pozostać w takiej przychodni.