Czym wyróżniają się nasiona Gorilla Glue?

Nasiona Gorilla Glue zyskały sławę na całym świecie. Popularne są nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Europie. Ich reputacja nie wzięła się znikąd. Popularność wynika między innymi z wysokiego wskaźnika tetrahydrokannabinolu, w skrócie nazywanego THC. Czym wyróżniają się nasiona Gorilla Blue na tle innych odmian i jakie są ich właściwości? 

Właściwości prozdrowotne oraz aromat

gorilla glue

Badania wskazują, że stosowanie Gorilla Glue może istotnie pomóc w walce z bezsennością. Wynika to z uspokajającego wpływu związków zawartych w konopiach. Pozytywny wpływ na samopoczucie wpływa również na mniejsze uczucie stresu i uśmierzenie bólu. W niektórych przypadkach przydaje się również przy bardziej zaawansowanych chorób psychicznych, takich jak fobie społeczne, stany lękowe oraz kompulsje. Duża popularność Gorilla Blue bierze się również z charakterystycznego aromatu, zbliżonego do sosny, ale o bardziej kwaskowatych cechach. 

Charakterystyczne cechy 

Gorilla Glue wyróżnia się dużą zawartością THC, która wynosi od 23 do 27 procent. Na tle innych wersji to całkiem sporo, bo rzadko przekraczają one 20%. Posiada również dużą zawartość żywicy na poziomie 33%, dzięki czemu świetnie nadaje się do ekstrakcji. Genotyp to połączenie dwóch najpopularniejszych wersji konopi, czyli sativy oraz indici. Wszystkie te cechy wpływają na: 

  • wyostrzanie się zmysłów
  • uodpornienie na ból psychiczny 
  • zwiększony stan relaksacyjny
  • stany wpływające na wyobraźnię 
  • uśmierzenie bólu fizycznego 

Mieszanka przeżyć euforycznych ze stanami uspokajającymi obu wersji konopi dostarcza bardzo specyficznych przeżyć, które nie dostarczają inne odmiany nasion.