Czym się charakteryzuje waporyzator przenośny?

Znaczącą zaletą waporyzatora przenośnego jest stosunkowo niska cena oraz fakt, że można zabrać go dosłownie wszędzie. Urządzenie to zapewnia pełną dyskrecję podczas korzystania. Zazwyczaj mieści się w kieszeni bądź torebce, a wyglądem przypomina e-papierosa lub inhalator. W modelach wyższej klasy wydajność oraz jakość pary nie odbiega od wersji stacjonarnej. Na rynku występują ich trzy rodzaje waporyzatorów: kondukcyjny, hybrydowy oraz sesyjny.

Główne cechy

waporyzator przenośny

Istotną kwestią są zapachy, jakie wydziela urządzenie. W czasie waporyzacji aromat oraz smak jest inny niż ten wydzielający się w trakcie palenia. Przede wszystkim w tym przypadku nie występują toksyny czy substancje smoliste, które u palaczy papierosów podrażniają drogi oddechowe i wywołują kaszel. Jeśli chodzi o zapach, jest on zbliżony do naturalnego aromatu roślin i można porównać go do zapachu prażonych nasion. Podczas palenia terpeny, które odpowiadają za smak i zapach ziół, są niszczone. Natomiast waporyzarcja nie powoduje ich degradacji, dlatego w smaku oraz zapachu daje uczucie subtelności i lekkości. Waporyzator przenośny jest dyskretny i komfortowy w użyciu, ponieważ generowana para natychmiast znika i nie jest wyczuwalna z odległości kilku metrów.

Zachowanie świeżości

W przypadku tych urządzeń nie można pominąć niezwykle istotnej kwestii, jaką jest utrzymanie świeżości oddechu, skóry, czy włosów. Również ubrania nie przesiąkają dymem, jak ma to miejsce podczas palenia tytoniu. Inhalowanie nawet w niedużych czy zamkniętych pomieszczeniach nie stanowi większego problemu, bo już po kilku minutach aromat znika. Stąd nie ma mowy o wsiąkaniu dymu w ściany, zasłony, tapicerki itp.