Jagody Maqui

Jagody Maqui są smacznymi owocami, pochodzącymi z Ameryki Południowej. Udowodniono naukowo, że posiadają one najwięcej przeciwutleniaczy spośród wszystkich owoców. Oprócz samych owoców, przetwarza i spożywa się również łodygi oraz liście, które pomagają na wiele dolegliwości. Co więcej, jagody Maqui są bogate w witaminy C i A, a także w wapń, żelazo, magnez i potas, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

gałązka z maqui
fot. Morrana, źródło: http://commons.wikimedia.org/, licencja: GNU

Jakie mają zastosowanie?

Jagody mają największe zastosowanie w procesie odchudzania. Pomagają przyspieszyć metabolizm, co ułatwia zrzucenie zbędnych kilogramów, nie powodując efektu jo-jo. Dzięki obecności przeciwutleniaczy niszczone są wolne rodniki, opóźniając tym samym proces starzenia się. Liczne witaminy i minerały dodają energii i zwiększają siłę fizyczną, a także wzmacniają stawy i kości, chroniąc organizm przed licznymi chorobami, np. osteoporozą. Dodatkowo jagody mają działanie przeciwzapalne i pozwalają chronić organizm przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Nie można zapomnieć również o właściwościach oczyszczających, które usuwają zbędne substancje z organizmu i przywracają jego prawidłowe funkcjonowanie.

W jakiej postaci występują jagody

Oczywiście wiadomo, że najzdrowszą i najbardziej wartościową postacią jagód są świeże owoce. Jednak ze względu na konieczność transportu z odległych zakątków świata, często można spotkać się w sklepach z owocami suszonymi lub już przetworzonymi. Jagody można spożywać same, z innymi owocami lub dodawać je do herbaty, jednak mogą wtedy stracić niektóre właściwości (pod wpływem gorącej wody). Dla osób odchudzających się producenci opracowali obecność jagód Maqui w kapsułkach, które można bez problemu kupić w aptekach, sklepach ze zdrową żywnością oraz w sklepach internetowych.

Podsumowując można stwierdzić, że jagody Maqui są nowym odkryciem na polskim rynku i stanowią bez wątpienia produkt wartościowy. Nie bez powodu są one nazywane owocami młodości, a coraz szersze grono producentów preparatów na odchudzanie dodaje je do swoich produktów. Oprócz wszystkich wymienionych zalet należy dodać, że jagody są bardzo smaczne a spożywanie już niewielkiej ich ilości może w dużym stopniu poprawić funkcjonowanie organizmu, dodawać energii i poprawiać humor.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.