Zioła na sen – jak szybko zwalczyć bezsenność?

Trudności w zasypianiu. Przedwczesne budzenie się. Krótki i niespokojny sen. To typowe i najczęstsze objawy bezsenności. Warto sobie pomóc i poznać 4 najpopularniejsze i bardzo pomocne zioła na sen.

Zioła na sen – top 4

ziola na sen

Pierwsze z nich to melisa – to zioło posiadające obok właściwości nasennych również uspakajające. Jest to niezwykle istotne, ponieważ to właśnie stres i  zdenerwowanie jest najczęstszą przyczyną w problemach z zasypianiem. Regularne spożywanie melisy zmniejsza objawy lękowe, rozluźnia i pomaga wrócić organizmowi do równowagi. Wśród ziół na sen znajduje się również waleriana, czyli kozłek lekarski, który pomaga przygotować i ciało i umysł do snu. Leczniczy jest jego korzeń. Zmniejsza niepokój i zdenerwowanie, a tym samym pomaga zasnąć. Polecany szczególnie osobom starszym. Kolejnym bardzo skutecznym ziołem na sen są szyszki chmielu – obniżają ciśnienie krwi, wspomagają trawienie, działają przeciwbólowo. Ich najważniejsze działanie, to działanie nasenne – stosowanie zioła pomaga nie tylko zasnąć, ale również wydłużyć fazę snu aktywnego. Czwarte i ostatnie z prezentowanych ziół na sen to, ziele męczennicy – ono również poprzez działanie na ośrodkowy układ nerwowy łagodzi stany niepokoju i lęku, a tym samym ułatwia zasypianie. Pomaga leczyć nawet przewlekłą bezsenność.

Szeroką ofertę ziół na sen, można znaleźć na Polskizielarz.pl

Zioła na sen – moc natury w walce z bezsennością

Zaprezentowane zioła na sen nie uzależniają i nie posiadają skutków ubocznych. Występują najczęściej jako susz, pozyskiwany z roślin, z którego przygotowuje się napary. Ich zaletą jest to, że są naturalnego pochodzenia. Nie zawierają szkodliwych dla organizmu składników. Warto pamiętać, aby stosować je regularnie. Wyciszają wtedy umysł i ciało. Relaksują i pomagają zasnąć. Polepszają również jego jakość. Zioła na sen to skuteczna pomoc w zwalczaniu bezsenności.