Zielona Coca-Cola ze stewią zalała Argentynę

Historia najbardziej rozpoznawalnego napoju gazowanego na świecie sięga 1886 roku. Do naszego kraju produkt trafił dopiero w drugiej połowie XX wieku. Powstało niezliczenie wiele odmian napoju, z których tylko część trafiła na nasz rynek – np. Coca-Cola Light czy Coca-Cola Zero, obie adresowane do osób liczących kalorie.

cola ze stewią
youtube.com

Ostatnio koncern stara się także podbić serca zwolenników zdrowej żywności. W Argentynie można kupić zupełnie nową Coca-Colę Life, w której rolę substancji słodzącej pełni stewia! Wszystko wskazuje na to, że nie jest to edycja limitowana. Półki tamtejszych marketów aż uginają się pod ciężarem tej zielonej nowości. Jeśli się przyjmie, możemy też wypatrywać jej wkroczenia na rynek europejski. Poniżej klip reklamowy:

Niestety nie jest ona słodzona stewią w 100%, dodano również do niej zwykłego cukru. Celem zabiegu jest chęć zachowania smaku zbliżonego do klasycznej Coli.

A co z kalorycznością? Porównajmy. W 100 ml napoju kryją się:

  • 42 kalorie (zwykła Cola słodzona cukrem)
  • 0,2 kalorii (Cola Light słodzona sztucznymi słodzikami)
  • 18 kalorii (Cola Life słodzona cukrem i stewią)

Tak więc Cola Life ze stewią to najlepsze rozwiązanie dla osób chcących dbać o linię i jednocześnie o swoje zdrowie. Nie zapominajmy bowiem, że sztuczne słodziki jak Aspartam w Coli Light wcale wiele od cukru zdrowsze nie są.

Co do butelek, w pełni poddają się one recyklingowi, a ponadto w 30% składają się z włókien roślinnych. To naprawdę ekologiczna rewolucja. Jeśli i inne znane marki pójdą tym śladem, w ogromnym stopniu przyczyniłoby się to do uzdrowienia środowiska naturalnego. Coca-Cola Life została też zaopatrzona w zieloną etykietę, mającą nam się rzecz jasna kojarzyć z ekologią.

Digiprove sealCopyright secured by Digiprove © 2018

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *