Witamina C – fakty, o których rzadko się mówi

Witamina C od lat znana jest jest ze swoich właściwości zdrowotnych. Nie o wszystkich jednak głośno się mówi. Tymczasem jej wpływ na organizm jest naprawdę ogromny. I dlatego właśnie nigdy nie powinno jej brakować.

O czym się nie mówi?

Chociażby o tym, że niedobór witaminy C powoduje nerwowość , niestabilność emocjonalną, a także że przyczynia się do nasilania objawów depresji. Poza tym witamina ta zmniejsza uczucie zmęczenia, pomaga w regeneracji organizmu po dużym wysiłku, czy reguluje ciśnienie krwi. Nie sposób nie wspomnieć też o jej pozytywnym wpływie na proces redukcji masa ciała, czy obniżaniu poziomu glukozy we krwi u cukrzyków. Jak więc widać, bez tej witaminy organizm na pewno nie mógłby sobie poradzić.

A gdzie ją znaleźć?

Przede wszystkim w warzywach i owocach, w tym porzeczkach, winogronach, truskawkach, czy jabłkach. Ponieważ jednak dostarczanie jej w odpowiednich ilościach z samą dietą, nie zawsze jest wykonalne, dobrze też pomyśleć o suplementacji. Świetnie sprawdzają się wówczas takie preparaty, jak ascorvita max. Oprócz witaminy C, zawierają też na przykład witaminę D i cynk. Substancje te nie tylko wzmacniają swoje działanie, ale też razem poszerzają jego spectrum.

Suplementacja przez cały rok

Połączenie witaminy C, z witaminą D i cynkiem, jak ma to miejsce w ascorvicie max, jest propozycją idealną na cały rok. Suplementacja ta pozwala dostarczyć składniki, których właściwie wciąż organizmowi brakuje. Bo sam nie potrafi ich wytwarzać, a ich zużycie jest naprawdę duże.