Pediatra

Pediatra to lekarz, który specjalizuje się w leczeniu dzieci. Posiada on szeroką wiedzę w zakresie takiej gałęzi medycyny jak pediatria.

Czym się zajmuje pediatra?

pediatra białystok

Pediatra to lekarz, który zajmuje się głównie diagnozowaniem chorób u dzieci w różnym wieku, a także ich leczeniem. Leczy on zarówno noworodki, jak i młodzież. Oprócz tego pediatra powinien stale kontrolować postępy rozwojowe każdego dziecka podczas tak zwanych bilansów. Jego zadania koncentrują się na zlecaniu i analizowaniu szeregu badań dodatkowych, wykonywaniu szczepień, a także rozpoznawaniu różnego rodzaju zaburzeń rozwojowych. Pediatra Białystok powinien także udzielać rodzicom porad związanych z prawidłowym rozwojem zdrowotnym ich dzieci oraz informować ich na temat profilaktyki różnego rodzaju schorzeń.

Kiedy udać się do pediatry?

Do pediatry należy chodzić w ramach wykonywanych bilansów oraz szczepień, ale także w każdym przypadku, gdy zaniepokoi nas stan dziecka lub prezentowane przez niego objawy. Do pediatry z dzieckiem należy iść przede wszystkim w przypadku, gdy wykazuje ono pewne objawy chorobowe. Wśród nich można wymienić podwyższoną temperaturę, katar, kaszel, a także biegunki i wymioty. Niepokój u rodziców powinny wywołać również objawy takie jak nadmierna senność, nadmierna płaczliwość, a także brak reakcji na bodźce zewnętrzne, brak apetytu czy wysypki pojawiające się na skórze. Pediatrze warto opowiedzieć o każdym objawie, który niepokoi rodziców. Sprawdź koniecznie https://www.cmryska.pl/pediatra/.