Maski

Nikt chyba się nie spodziewał, że widok ludzi w maseczkach na dobre zagości w naszej świadomości. Dotychczas maski były zarezerwowane dla bardziej świadomych mieszkańców aglomeracji miejskich, gdzie spaliny lub smog zaniżały jakość życia lub, rowerzystów, dla protestantów chcących zachować anonimowość. Pandemia koronawirus zmieniła wszystko.

Maseczki – nosić czy nie?


Zalecenia dotyczące noszenia maseczek zmieniały się, w związku z tym, opinie społeczeństwa na ich temat również. Na szczęście, gdy zapadła decyzja o konieczności ich noszenia, zdecydowana większość ludzi zachowała się w sposób odpowiedzialny i ruszyła na zakupy.

W pierwszej kolejności znikały te najlepsze – antysmogowe, specjalistyczne, chirurgiczne, w dalszej kolejności, gdy podano, że wystarczy zakryć usta i nos, znikały bawełniane, z jonami srebra, jednorazowe.

Maski antysmogowe


Asortyment jest bardzo urozmaicony – są różne kroje, modele, materiały, filtry i ceny. Maska masce nierówna, zatem podczas zakupu maski antysmugowej dla osoby dorosłej czy dla dziecka warto zwrócić uwagę na:
– rozmiar i dopasowanie,
– rodzaj filtru (HEPA, N99 czy FFP3 wyłapują nie tylko cząsteczki pyłów zawieszonych, ale także komórki bakterii),
– certyfikaty.
Maski antysmogowe dla dzieci oprócz powyższych cech są kolorowe, łatwo się je zakłada. Warto wybrać te z zaworami – gwarantują większy komfort noszenia.

Maski antysmogowe dla dzieci kupisz tutaj