Marihuana lecznicza – co należy o niej wiedzieć?

Medyczna marihuana – w ostatnich czasach często można spotkać się z takim pojęciem. Czy to prawda, że marihuana może mieć właściwości medyczne? Dużo się o tym mówi w ostatnich czasach. Warto więc zapoznać się z ogólnikowymi informacjami, które pomogą podjąć decyzję odnośnie tego, czy warto używać takiego produktu na co dzień.

Marihuana lecznicza nie jest trawką

marihuana lecznicza

Wiele osób, mówiąc „marihuana” ma na myśli popularną „trawkę”, czyli coś co może zaszkodzić. Trzeba raz na zawsze powiedzieć, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Marihuana lecznicza to susz roślin pochodzących z certyfikowanych, profesjonalnych upraw. Wszystkie uprawy muszą być prowadzone według ustalonych, bardzo rygorystycznych norm. Kontrole jakości uprawianych produktów w miejscach, zajmujących się tego typu działalnością są bardzo rygorystyczne.

Działania niepożądane

Konopia lecznicza może wywoływać działania niepożądane. Uwaga! Działania niepożądane wywoływane są także przez znane, klasyczne leki, dlatego też nie można na to patrzeć. W końcu, w ulotkach zawsze opisane są tego typu działania i podobnie jest w przypadku marihuany leczniczej. Dlatego wszystko należy obserwować na bieżąco, aby sprawdzić (nawet, jeżeli ma się do czynienia z syropem na kaszel), czy takie produkty można przyjmować.

Marihuaną lecznicza uśmierza się najczęściej mocne bóle. Głośno jest już o tym, że to pacjenci, którzy zmagają się z chorobami nowotworowymi, chcą zalegalizowana marihuany, która podobno ma ogromne właściwości, jeżeli chodzi o środek przeciwbólowy. Teraz takie produkty można otrzymać w specjalnie dedykowanych sklepach.