Kush — co oferują nasiona tych roślin?

Wysokiej jakości marihuana to nie jest już tylko domena zapalonych specjalistów od uprawy. Dziś każdy, kto posiada nasiona i miejsce, gdzie marihuana jest legalna, może zająć się profesjonalną uprawą. Jaką odmianę wybrać na początek? Wielu poleca odmiany, które są kultowe i zostały utworzone w wyniku sprawdzonych połączeń genetycznych. Jeżeli chodzi o takie odmiany warto sprawdzić kush.

Odmiana kush jest kluczowa dla osób, które są entuzjastami uprawy

Każdy uprawiający marihuanę powinien mieć coś sprawdzonego. Można na to bez problemu liczyć, wybierając się do sklepu z nasionami i kupując nasiona jednej z odmian kush. Takie odmiany zapewniają bardzo wysoki poziom THC. Zwykle mieści się on w granicach 15 do 20%. 

Nie ma reguły co do tego, ile CBD czy cbg powinny mieć odmiany kush, ale większość z nich zawiera inne kanabinoidy niż THC. Master kush czy og kush to jedne z najbardziej kultowych odmian, które zasłynęły w wielu aptekach konopnych na terenie Stanów Zjednoczonych. Kiedy wybieramy się do coffee shopu w Holandii nie będzie problemem skosztowanie jednej z nich. 

Przyjęcie już niewielkiej dawki może przyprawić o high, który będzie się utrzymywał przez długie 6 godzin. Warto zauważyć, że główne efekty mają miejsce przez około godzinę, przy czym cechą wspólną wszystkich odmian kush jest to, że mają one działanie relaksujące i jest ono dość intensywne.

Na jakie plany można liczyć wybierając kush?

Jeśli chodzi o plony, jakie oferują odmiany kush zwykle można mówić o 300 – 500 g na jedną roślinę. Nie ma co do tego reguły ze względu na to, że odmiany kush są hodowane praktycznie na całym świecie a rodzaj nasion, który pozyskamy, będzie się różnić w zależności od dostawcy. Jeżeli je nabędziemy, trzeba pamiętać, że w Polsce można posiadać je wyłącznie do celów kolekcjonerskich, a jeżeli chcemy mieć z nich praktyczne zastosowanie, powinniśmy przenieść się do kraju, gdzie odmiana jest dozwolona. Możemy również uzyskać jakieś zezwolenie w Polsce i w ten sposób poradzić sobie z regulacjami prawnymi.

Zwykle czas, jaki jest potrzebny na uprawę tych roślin to przynajmniej 8 tygodni. Są one dość odporne na różne warunki atmosferyczne i pogodowe, dlatego sprawdzą się na outdoor i indoor.