Indica i sativa – najważniejsze różnice

Porównanie indica sativa pozwoli nam uzyskać niezbędne informacje o tym, jak działają rośliny. Obie te odmiany marihuany są niezwykle popularne na całym świecie. Jakie mają cechy? Czym się wyróżniają? Jak działa indica, a jak sativa? O czym warto wiedzieć?

Jak działa indica?

Indica działa całkiem inaczej, niż sativa. Po zażyciu człowiek czuje się odprężony i przykuty do fotela. Ludzie dzięki temu mogą zrelaksować się po całym dniu pracy i oddać wypoczynkowi na kanapie. Jest to relaksacyjna marihuana, jaką można zażywać z domowym zaciszu. Działanie Cannabis Indica jest krótsze niż sativa. Po zaprzestaniu działania człowiek myśli tylko o jedzeniu. To sprawia, że sięgamy po wszystko, co znajdziemy w lodówce. Ważną cechą indici jest to, że pozwala zasypiać szybko, co pomoże osobom w walce z bezsennością. Ponadto, indica uśmierza ból i poprawia samopoczucie. 

marihuana

Jak działa sativa?

Sativa to odmiana konopi, jaka jest chętnie wybierana przez osoby energiczne i pełne życia. Posłuży nam wtedy, gdy chcemy wyjść na imprezę, posłuchać muzyki, czy pośmiać się z przyjaciółmi. Konopie sprawiają, że człowiek jest pełen życia, energii i motywacji do działania. Nie dziwi zatem fakt, że wielu artystów sięga po tę odmianą marihuany podczas tworzenia dzieł. Wszystko to wiąże się z wysoką zawartością THC. Roślina jest bogata w sporą ilość pininu, co rozszerza oskrzela. Dzięki temu marihuana dobrze wpływa na pamięć i niweluje negatywne działanie THC. Sativę rozpoznamy po zapachu, jaki jest nieco owocowy i lekki. Przypomina cytryny, pomarańcze, a czasami wanilię. Liść konopi z kolei jest długi i jasny. Nasiona roślin do celów kolekcjonerskich są dostępne do nabycia na panpestka.pl.