Historia Super Silver Haze

Przed zbadaniem aspektów uprawy Super Silver Haze, ważne jest, aby krótko omówić pochodzenie odmiany Haze. W latach 70-tych, dwaj bracia z Cali, znani jako R. i J. Haze, zaczęli eksperymentować z sativami z Tajlandii, Meksyku, Kolumbii i Indii. W wyniku tej czterokrotnej mieszanki powstała stuprocentowa sativa znana obecnie jako Haze. W miarę jak nasiona Haze trafiały do Holandii (głównie za pośrednictwem przyjaciela braci Haze, Sama „The Skunkmana”), hodowcy zaczęli eksperymentować z licznymi hybrydami opartymi na Haze. Pomysł polegał na tym, aby połączyć intensywny euforyczny haj Haze z bardziej łagodnymi odmianami w celu uzyskania zrównoważonego haju.

W końcu hodowcy z amsterdamskiej firmy Green House Seeds zmieszali 50% Haze z dwoma innymi odmianami: indica Northern Lights i hybrydową Skunk No. 1. Wypuszczona w połowie lat 90. pod nazwą Super Silver Haze, hybryda ta stała się natychmiastowym hitem wśród klientów i krytyków. Na dzień dzisiejszy Super Silver Haze jest jedyną odmianą, która wygrała trzy razy z rzędu Cannabis Cup w latach 1997-1999.

Uprawa Super Silver Haze

Super Silver Haze (dostępna na Nasiona Marihuany) jest uważana za umiarkowanie trudną w uprawie domowej. Osoby, które chcą się podjąć uprawy tej legendarnej odmiany, powinny mieć już pewne doświadczenie w udanej uprawie roślin konopi. Jednak ze względu na swoje właściwości podobne do indica, Super Silver Haze jest bardziej wyrozumiała niż wiele innych sativ i ma tendencję do szybszego wzrostu niż większość hybryd Haze. Wniosek końcowy: Super Silver Haze jest świetną odmianą przejściową dla osób, które chcą przejść od indicas do sativy.

Wysokość

Jeśli chodzi o wysokość, Super Silver Haze jest często wysoka (w zależności od unikalnego fenotypu każdego nasiona). Nie jest niczym niezwykłym, że Super Silver Haze osiąga około 4 stóp wysokości z długimi gałęziami, kiedy osiągnie pełną dojrzałość. Aby osiągnąć optymalną wysokość, należy jednak stosować metody treningu o niskim poziomie stresu, aby wywrzeć na roślinę zdrowy nacisk.

Środowisko

Chociaż Super Silver Haze może być bardziej wybaczająca niż inne sativy, musisz uważać na jej odżywianie i środowisko. Odmiana ta lubi ciepło i wilgotność, więc upewnij się, że temperatura jest ustawiona pomiędzy 70-80ºF (21-27ºC). Podczas gdy większość hodowców widzi najlepsze rezultaty w uprawie indoor, możliwa jest również uprawa Super Silver Haze outdoor (szczególnie w klimacie tropikalnym). Hodowcy z półkuli północnej mogą spodziewać się zbiorów w połowie października, podczas gdy hodowcy z półkuli południowej mogą zbierać plony w połowie kwietnia.