Czym są stoły wagowe? Do czego służą stoły pod mikroskop?

Podczas produkcji leków lub innych składników, wystarczy drobna zmiana, aby wpłynąć na działanie produktu lub na jego szkodliwość. Takie pomyłki mogą być spowodowane przez niewłaściwe działanie wagi laboratoryjnej lub wynikać ze złej pracy innych urządzeń. Każde laboratorium musi być wyposażone w odpowiedni sprzęt. Czym jest stół wagowy? Do czego służą stoły pod mikroskop?

Czym jest stół wagowy?

stoły pod mikroskop

Stoły wagowe to urządzenia, przeznaczone w szczególności do ustawienia wagi laboratoryjnej. Inne wykorzystanie znajdują jako podstawy dla innych urządzeń, na których funkcjonowanie mogą negatywnie wpłynąć małe drgania. Są one generowane przez przyrządy znajdujące się w pomieszczeniu laboratoryjnym. Stoły wagowe idealnie izolują sprzęt od wibracji i wpływają znacznie na prawidłowy odczyt urządzeń analitycznych. Różnią się od zwykłych stołów tym, że w blacie wbudowane są zazwyczaj płyty, które chronią powierzchnię stołu przed wibracjami. Płyta zainstalowana jest na niezależnym stelażu, który osadza się na elastomerach zabezpieczających płytę przed wibracjami zewnętrznymi. Wyprodukowane płyty zazwyczaj są z granitu, ale mogą być wykonane z innych trwałych materiałów. Oferta dostępna jest na https://renggli.pl/pl/oferta/stoly-wagowe/.

Do czego służą stoły pod mikroskop?

Stoły pod mikroskop to urządzenia zaprojektowane po to, aby montować próbki i preparat mikroskopowych w celu ich obserwowania pod mikroskopem. Zapewniają podparcie dla próbek, dzięki czemu możliwe jest dokładnie manipulowanie nimi podczas analizy. Stoły pod mikroskop znajdują swoje zastosowanie w ośrodkach badawczych i laboratoriach.

Główne zalety stołów pod mikroskop to:

  • regulowanie pozycji,
  • oświetlenie,
  • kompatybilność,
  • powtarzalność,
  • stabilizacja próbek.

Bez stołu pod mikroskop praktycznie niemożliwe jest precyzyjne i dokładne wykonywanie analiz mikroskopowych.