Czym jest krystalizator laboratoryjny?

Najprościej rzecz ujmując, krystalizator laboratoryjny pozwala przeprowadzić proces krystalizacji. To nowoczesny sprzęt, jaki jest doceniany na rynku. Co ciekawe, producenci oferują różnorodne typy krystalizatorów, które mają ciekawe funkcje i zastosowania. Najważniejsze jest to, aby spełnić oczekiwania użytkownika. Jaki model krystalizatora wybrać? O czym warto wiedzieć? Czym cechuje się to naczynie? Jakie ma właściwości?

Krystalizator laboratoryjny

krystalizator boro wylewWyróżniamy dwa rodzaje krystalizatorów. Są to krystalizatory szklane i specjalne aparaty, stosowane w przemyśle. Szklany model przypomina kształtem zlewkę, jednak wysokość naczynia od średnicy podstawy jest znacznie mniejsze. Doskonale sprawdza się przy odparowaniu rozpuszczalnika, zachowują komfort i wygodę stosowania. Krystalizator laboratoryjny to naczynie płaskie, gdzie stosunek średnicy dna do wysokości ścianek bocznych zlewki wynosi 3:1. Jeśli chodzi o pojemność, producenci oferują przedział od 20 do 3500 ml. Urządzenie posiada lub nie posiada wylewu. Średnica z kolei bazuje na zakresach od 40 do 230 mm. Chętnie stosowane jest szkło borokrzemowe lub szkło duran. Te naczynka odznaczają się wysoką jakością na zmienne temperatury, działanie zasad i kwasów.

Szeroki wybór

Warto podkreślić, że krystalizator może posiadać różne konstrukcje. Przykładowo dobierzemy modele z automatyczną termoregulacją, z mieszadłem, czy z układem utrzymującym zadaną prężność pary rozpuszczalnika. Różnego rodzaju profesjonalny krystalizator laboratoryjny kupimy w DanLab, w internetowym sklepie z szerokim asortymentem.