Czy warto wozić apteczki samochodowe?

Apteczka samochodowa jest wyposażeniem mogącym pomóc w uratowaniu życia oraz zdrowia. Warto dowiedzieć się, jak ją skompletować, żeby była w pełni funkcjonalna.

Apteczki samochodowe – jakie wybrać?

apteczki samochodowe

Apteczka samochodowa nieraz może przydać się w sytuacji kryzysowej. Według obecnych przepisów prawnych, nie musimy mieć w samochodzie apteczki, jednakże zdecydowanie warto ją mieć. Jeżeli chcemy ją kupić do swojego auta, to warto ją skompletować w taki sposób, żeby spełniała europejską normę DIN 13164. Apteczka samochodowa powinna mieć opatrunki indywidualne oraz zestaw plastrów. Ponadto musi mieć opaski elastyczne, chusty opatrunkowe oraz kompres. Warto także mieć w niej przylepiec. Warto zaznaczyć, że w przypadku innych pojazdów pojawiają się odstępstwa od tej reguły. Apteczka samochodowa powinna mieć specjalne wyposażenie w przypadku prowadzenia autobusu, taksów oraz samochodu ciężarowego, który przystosowany jest do przewozu osób. Warto zaznaczyć, że apteczka samochodowa w większości przypadków nie jest obowiązkowa. Jednakże zdecydowanie warto ją ze sobą wozić.

Dlaczego warto wozić apteczkę samochodową?

Apteczkę samochodową warto wozić ze sobą głównie ze względów zdroworozsądkowych. Dzięki niej można zapewnić bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu. Najlepiej mieć apteczkę pierwszej pomocy w aucie i nigdy z jej nie użyć, aniżeli żałować jej braku podczas kryzysowej sytuacji. Warto ją też wozić przez wzgląd na obecne przepisy Kodeksu Karnego nakazujące udzielenia pomocy ludziom, którzy mogą stracić życie bądź doznać ciężkiego uszczerbku na swoim zdrowiu. Z tego powodu zawsze warto mieć apteczkę samochodową. Przyda się także w przypadku drobnych skaleczeń. Apteczkę samochodową można kupić w aptekach oraz w wyspecjalizowanych sklepach medycznych. Dostępna jest w bardzo przystępnej cenie.