Cechy najlepszej maski przeciwpyłowej

Jeszcze kilka miesięcy temu widok osoby w masce ograniczał się do nielicznych wizyt w szpitalu. Czasem można było zobaczyć osoby chroniące drogi oddechowe przed smogiem lub pracowników budowlanych w maskach przeciwpyłowych. Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że maski stały się widokiem powszechnym.

Do czego służy maska przeciwpyłowa?

Ochrona twarzy i dróg oddechowych w formie maski przeciwpyłowej ma za zadanie filtrować wdychane powietrze i odsiewać składniki stałe o różnej wielkości. W zależności od wersji filtry mogą być wymienne lub zamontowane w maseczce na stałe. W drugim przypadku ochrona jest jednorazowa, a po zużyciu należy ją wymienić. W pierwszym wymianie podlega tylko element, jakim jest filtr. Sprawdzają się one zarówno u pracowników budowlanych jak i innych miejscach gdzie panuje wysokie zapylenie powietrza.

Czym wyróżniają się dobre maski przeciwpyłowe?

Najlepsze maski przeciwpyłowe mają filtr, który podlega wymianie – musi wykazywać się dużą czułością i zdolnością odsiewania nawet małych części stałych z powietrza. Maska powinna szczelnie przylegać do twarzy oraz być dostosowana do dłuższego stosowania – zastosowane powinny być miękkie wykończenia. W przypadku masek przeciwpyłowych funkcjonalność jest na pierwszym miejscu.