Bieganie jesienią i zimą – jak się przygotować?

O tym, że sport przynosi wiele korzyści dla zdrowia wiedzą już chyba wszyscy. Jednak często pomijane są negatywne aspekty wykonywania niektórych form aktywności fizycznej. Jednym z bardziej kontuzyjnych sportów jest jazda na nartach czy snowboardzie czy granie w piłkę nożną. Jednak i amatorzy biegania powinni dobrze przygotować się do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Jak biegać by sobie nie szkodzić?

Zanim ktoś zacznie biegać w maratonach, warto aby najpierw przygotował swój organizm do mocniejszych treningów. Osoby początkujące powinny zaczynać od krótkich marszobiegów. Polegają one na biegnięciu przez minutę, dwie po czym zastąpieniu biegu szybkim marszem. Wraz z kolejnym treningami czas i odległości można stopniowo wydłużać. Ważne jest również to, w czym się trenuje. Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednie buty, które nie będą nas obcierać czy powodować bolesnych odcisków. Najważniejsza jednak jest sama technika biegania. Najpierw należy kłaść na ziemi stopę a dopiero później śródstopie i palce. W innym wypadku można łatwo doprowadzić do kontuzji kolan.

Bieganie jesienią i zimą

Sporo amatorów biegania w sezonie jesień-zima zaniechuje treningi. Twierdzą oni, że nie wiedzą, jak się ubrać i zabezpieczyć przed szkodliwym smogiem. Tymczasem maska z filtrem doskonale ochroni nas przed szkodliwymi pyłami, unoszącymi się w okresie grzewczym w powietrzu. Maska antysmogowa, koszulka termiczna i opaska na uszy – oto czego potrzeba by cieszyć się bieganiem również w chłodniejszym sezonie.

Maska z filtrem w doskonałej ofercie na Dragonmask.pl