Alergolog dziecięcy – czy warto umówić się na wizytę w ramach NFZ?

Alergolog dziecięcy to specjalista, pomagający w diagnostyce problemów o podłożu alergicznym, które u dzieci mogą dawać wiele niejednoznacznych objawów. Wielu rodziców zastanawia się, czy lepiej wybrać wizytę w ramach NFZ, czy prywatną praktykę – decyzja zależy od oczekiwań rodziców oraz od stanu zdrowia dziecka.

Alergolog dziecięcy NFZ – wady i zalety

Wizyta u alergologa dziecięcego w ramach NFZ w Białymstoku daje rodzicom większe możliwości diagnostyczne niż udanie się z dzieckiem do specjalisty przyjmującego prywatnie. Druga opcja tak naprawdę ogranicza się jedynie do wywiadu i zbadania ogólnego stanu zdrowia, a samo dziecko zostanie skierowane na dalsze badania, za które rodzic musi płacić z własnej kieszeni. Alergolog dziecięcy NFZ w Białymstoku to lepsze rozwiązanie dla rodziców, którzy mogą z dzieckiem poczekać na termin wizyty i nie mają dostatecznych środków, by wykonać diagnostykę na własną rękę. Alergolog zleci niezbędne badania, za które rodzice nie będą płacili, a na ich podstawie dobierze odpowiednie leczenie. Oczywiście jest to rozwiązanie dobre, o ile stan zdrowia dziecka pozwala na oczekiwanie na wizytę – należy uzbroić się w cierpliwość, w ramach NFZ do lekarzy dziecięcych ustawiają się duże kolejki pacjentów. Wizyty prywatne można zarezerwować praktycznie z dnia na dzień.

Alergolog dziecięcy NFZ Bialystok

Czy lekarz na NFZ to dobry wybór?

Wśród rodziców coraz częściej można spotkać przekonanie, że lekarz przyjmujący na NFZ jest gorszy od tego, który oferuje prywatne wizyty. Przecież są to tacy sami lekarze, a podczas wizyty komercyjnej specjalista ma mniejsze możliwości diagnostyczne. Wybór lekarza na NFZ jest opłacalny choćby dzięki możliwości wykonania kompleksowych badań. Bardzo często specjaliści przyjmujący w ramach NFZ po godzinach przyjmują w gabinetach prywatnych – warto, by rodzice brali to pod uwagę podczas poszukiwań lekarza dziecięcego – płacenie za wizytę u specjalisty nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.