Ostropest

Ostropest Plamisty jest rośliną, która przypomina z wyglądu chwast, jakich wiele na naszych podwórkach. Składa się z grubej, prostej łodygi, liści, których brzegi są dosyć mocno kolczaste, oraz z kwiatu koloru purpurowego i owocu. Widząc ją większość z nas nawet nie pomyślałaby, że może ona posiadać jakieś właściwości lecznicze. Roślina ta jest naturalnym produktem, który pomaga w oczyszczaniu organizmu.

ostropest plamisty

Formy spożywania i występowania na rynku Ostropestu Plamistego

Na rynku dostępne są zmielone owoce rośliny, które można dodać do przygotowywanych potraw. Wyglądają jak małe ziarenka. Ostropest Plamisty nie zawiera żadnych toksycznych substancji, dlatego jest w miarę bezpieczny. Zaleca się jednak niespożywanie go w ciąży, oraz podczas karmienia piersią. Może być spożywany również w jego naturalnej formie. Dziś już rzadko się to praktykuje, ale dawniej spożywany był jak warzywo. Liście młodej rośliny dodawano do różnych potraw, na przykład do sałatek. Ostropest warto mieć również w formie ziół, w domowej apteczce, np. w razie zatrucia. Wsypujemy go do szklanki i zalewamy wrzątkiem. Spotykamy tę roślinę także, jako składnik szamponów do włosów, odżywek, czy kremów. Wytwarza się z niej olej, który ma właściwości nawilżające, dzięki czemu idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry. Stosuje się go bezpośrednio nakładając i wsmarowując w ciało.

Na jakie dolegliwości pomaga Ostropest Plamisty?

Jest to roślina, której główna właściwość, to oczyszczanie organizmu. Warto ją spożywać, ponieważ działa regeneracyjnie na wątrobę. Pomocna jest w przypadku leczenia marskości wątroby spowodowanej np. alkoholem, żółtaczką, narkotykami. Dodatkowo jej spożywanie chroni przed zachorowaniem na raka. Uodparnia organizm przed tą śmiertelną chorobą.

Roślina zawiera w sobie bardzo wiele pożytecznych witamin (B2, D, E), soli mineralnych, oraz miedź, selen, cynk. Co ciekawe jej działanie jest tak mocne, że potrafi zniwelować skutki zatrucia grzybami np. muchomorem sromotnikowym.
Warto Ostropest spożywać również, jeżeli mamy dolegliwości takie jak wzdęcia, zespół jelita drażliwego. Każdego dnia wypijając filiżankę naparu z tej rośliny, zapewniamy profilaktyczną ochronę naszemu organizmowi. Polecana jest również w celu zapobiegania miażdżycy, chroni przed udarami i chorobą wieńcową.

Jeżeli chcemy zadbać o nasze zdrowie, to powinniśmy wprowadzić do codziennego żywienia Ostropest Plamisty. Jeśli nie chcemy dodawać go do potraw, to, warto rozważyć zakup tabletek, których jest składnikiem. Na pewno nam nie zaszkodzi, a potrafi skutecznie chronić organizm człowieka przed wieloma dolegliwościami i chorobami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.