zestaw oczyszczający organizm

Jak skutecznie oczyścić organizm z toksyn

Toksyny oddziałują na nasze ciało codziennie, bez względu na to, jaki tryb życia prowadzimy. Wolne rodniki, spaliny samochodowe, detergenty, posiłki z fast foodu nafaszerowane szkodliwą chemią. Owoce w supermarkecie, pryskane wcześniej pestycydami, by szybciej dojrzały. Produkty spożywcze zawierające szereg konserwantów, sztucznych barwników i ulepszaczy smaku. Mięso, które zawiera ogromne dawki hormonów, którymi karmione są zwierzęta, by szybciej rosły.

Wszystko to codziennie wpływa na nasz organizm powodując nieprzyjemne dolegliwości – ciągłe przemęczenie, spowolnienie metabolizmu, problemy układu pokarmowego. Pomóc może oczyszczanie organizmu z toksyn.

Jak przebiega oczyszczanie organizmu z toksyn?

Detoksykacja polega przede wszystkim na całkowitym odrzuceniu szkodliwych substancji – alkoholu, papierosów, kofeiny. Narażają one wątrobę, nerki i inne narządy odpowiedzialne za naturalne odtruwanie, na nieustanny wysiłek a w efekcie poważne uszkodzenia. Jeśli na co dzień dostarczamy organizmowi dużych dawek toksyn, organy pełniące funkcję oczyszczającą i wydalniczą nie poradzą sobie z ich przetwarzaniem, co może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.
Jeśli planujemy oczyszczanie organizmu, powinniśmy przede wszystkim skupić się na diecie. Zdecydowanie odrzucamy wszelką chemicznie przetworzoną żywność, cukier, smażone potrawy. Decydujemy się na produkty ekologiczne, jak najmniej przetworzone i jak najbardziej naturalne. Ważnym elementem jest picie dużej ilości wody oraz przygotowanych samodzielnie soków warzywnych i owocowych. Efekty takiej diety zauważymy bardzo szybko – należą do nich poprawa samopoczucia, utrata zbędnych kilogramów, zmniejszenie dotychczasowych problemów ze strony układu pokarmowego. Dodatkowo na pewno zauważymy poprawę stanu włosów i paznokci a skóra stanie się wyraźnie gładsza.

Oczyszczanie organizmu możemy wspomóc również innymi działaniami – aktywność fizyczna jest bardzo ważna w tym procesie, gdyż dzięki niej dotleniamy organizm a wraz z potem wydalane są toksyny. Dobrym rozwiązaniem jest też sauna, kąpiele solankowe, masaże i różnego rodzaju zabiegi poprawiające działanie układu limfatycznego. Możemy wspomóc się również ziołami np. w postaci naparów i herbat. Tak przeprowadzona detoksykacja powinna przynieść zadowalające efekty.

Oczyszczanie organizmu warto przeprowadzać kilka razy w roku – oczywiście najlepiej skonsultować się w tej kwestii z lekarzem. Jednak większość nawyków nabytych podczas kuracji powinna pozostać z nami na stałe. Zdrowa dieta czy rezygnacja z papierosów na pewno wyjdzie nam na dobre a toksyny z którymi mamy do czynienia na co dzień nie będą nam tak straszne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.